Celem naszych działań jest niesienie pomocy potrzebującym seniorom z jednoczesną dbałością o opiekunów. Dokładamy starań, by opiekunowie także czuli się zaopiekowani. To istotne, by realizowanie misji, jaką jest niesienie pomocy i wsparcia osobom potrzebującym, odbywało się w sposób bezpieczny zarówno dla opiekunów, jak i podopiecznych. Istotnym jest, by pamiętać o zasadach bezpieczeństwa mających na celu uchronienie samego siebie oraz osób nad którymi sprawujemy pieczę przed wirusami wywołującymi Covid-19 oraz innymi grypopochodnymi. Jak dbać o bezpieczeństwo podopiecznych, jednocześnie dbając także o własne?
W naszej firmie bezpieczeństwo Opiekunów jest dla nas priorytetem na każdym etapie wyjazdu na zlecenie. Więcej na temat tego jak dbamy o Twoje bezpieczeństwo dowiesz się zapoznając się z 5 Gwarancjami Bezpieczeństwa ATERIMA MED tutaj.
Pamiętaj, że podróż na zlecenie do Niemiec odbywa się przede wszystkim ATERIMA BUSEM, czyli środkiem transportu, w którym przebywasz wraz z innymi opiekunami. Zaufanie to jedna z wartości, która sprawia, że osoby wyjeżdżające z nami na zlecenia cieszą się tak dobrą opinią w branży opiekuńczej. W przypadku jeśli Twój stan zdrowia uległ pogorszeniu, w trosce o siebie i innych poinformuj nas o tym. Skontaktuj się także z lekarzem.
Od dnia 3 marca 2022 roku Polska nie jest już uznawana za obszar wysokiego ryzyka zakażeń COVID, nie oznacza to jednak, że nie dochodzi już do zakażeń wirusem. W przypadku zauważenie objawów COVID-19 (podwyższona temperatura, osłabienie, kaszel) lub kontaktu z osobami zakażonymi zalecane jest skontaktowanie się z infolinią polskiego Ministerstwa Zdrowia pod bezpłatnym numerem telefonu: 800 190 590.
O czym warto pamiętać dbając o bezpieczeństwo i zapobiegając zarażeniu się COVID?
- Dystans – zachowanie odległości w przestrzeni publicznej między Tobą, a osobami otaczającymi Cię, przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa.
- Dezynfekcja - podstawą walki z COVID jest higiena, a przede wszystkim mycie i dezynfekcja rąk. Eksperci są zdania, że aż 70% wszystkich infekcji przenoszonych jest właśnie na dłoniach. Istotną kwestią jest więc skupienie się na odpowiedniej higienie rąk. Ważne jest ich prawidłowe mycie i regularna dezynfekcja. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które umożliwiają takie działanie nawet jeśli w danej chwili nie masz dostępu do bieżącej wody.
- Maseczka – nie ma już obowiązku noszenia jej w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem sytuacji, gdy przebywasz w placówkach medycznych i aptekach), jednak spore grono osób decyduje się na zakładanie maseczki na przykład podczas podróży komunikacją miejską (w tramwajach i autobusach) oraz podczas przebywania w innych dużych skupiskach ludzi, co zwiększa bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko zarażenia się koronawirusem.
- Wietrzenie - dobra wentylacja ma duże znaczenie w ograniczaniu zagrożenia wirusem w pomieszczeniach. Zalecane jest częste otwieranie okna na 10 - 15 minut, lub w dni kiedy pogoda na to pozwala, pozostawienie ich otwartych na dłuższe, nawet wielogodzinne interwały czasu.
Na rządowej stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej czytamy: „Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy i mieszkaniu. Walkę z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID. Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa”.
W ochronie przed koronawirusem istotne jest odpowiedzialne działanie nas wszystkich. Pamiętajmy, że wspólnie tworzymy wspierającą się społeczności zrzeszoną wokół ATERIMA MED, której przyświeca jeden cel – pomoc seniorom potrzebującym naszego wsparcia.