ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Rozgrzewka językowa – sposób na oswojenie j. niemieckiego przed wyjazdem

Wyjeżdżasz do pracy jako opiekunka osób starszych z podstawową znajomością języka niemieckiego? Jeśli tak – przeczytaj, jak w przyjemny sposób przećwiczyć język przed wyjazdem. Na ten temat porozmawialiśmy z Julitą Dudziak z Akademii Opiekunów, która zajmuje się organizacją rozgrzewek językowych dla Opiekunów ATERIMA MED.

wywiadJulito, czym jest rozgrzewka językowa?

Rozgrzewka językowa to spotkania z lektorem dla nowo zatrudnionych opiekunów ATERIMA MED. Spotkania kierujemy do osób, które czują się niepewnie ze swoją znajomością języka niemieckiego. Czyli kiedy kandydat podpisze umowę z ATERIMA MED i ma trochę czasu przed wyjazdem do Niemiec, może poćwiczyć przydatne wyrażenia, korzystając z rozgrzewki językowej. Spotkania odbywają się przez Skype’a, Messengera lub telefonicznie. Jeśli ktoś się martwi, że nie znajdzie czasu na rozgrzewkę – od razu mówię, że na spotkanie można się umówić na dowolną godzinę, w dowolnym terminie.

 

Skąd wziął się pomysł na prowadzenie rozgrzewek językowych?

Pomysł wziął się z potrzeby lepszego mówienia po niemiecku naszych Opiekunów. Często mówią mi, że znają niemiecki, ale czują się niepewnie i obawiają się, jak sobie poradzą na miejscu. Wiedzą, na czym polega praca, bo mają doświadczenie w opiece, ale pojawia się pytanie: „Co z językiem?”. Opiekunowie wyjeżdżają daleko od rodziny, co jest dla nich stresujące. Dodatkowo stres może wzmagać problem z komunikacją. Rozumiemy, że przed wyjazdem trzeba się spakować, zorganizować różne rzeczy, ale przygotowanie pod kątem języka też jest ważne.

Jak wyglądają spotkania z lektorem? Czy są to typowe lekcje języka obcego?

Rozgrzewka językowa nie wygląda jak typowa lekcja. Temat spotkania staramy się dostosować do indywidualnych potrzeb każdego opiekuna. Nasz lektor pomaga oswoić się z mówieniem po niemiecku, przełamać barierę językową i pokazuje, jak w praktyce korzystać z wiedzy, którą mają opiekunowie. Podpowiada również, w jaki sposób korzystać z Samouczka języka niemieckiego, przygotowanego przez ATERIMA MED. W Samouczku znajdziemy słówka i zwroty w języku niemieckim, które przydają się zwłaszcza na początku pobytu za granicą. Dzięki lektorowi można przejść przez kilka rozdziałów z Samouczka i poznać przydatne sformułowania w praktyce.

Wiele osób ma barierę przed mówieniem w języku obcym. Co zrobić, żeby się przełamać i skorzystać z rozgrzewki?

Warto pamiętać, że lektor to osoba, która przede wszystkim chce nam coś doradzić przed wyjazdem. Spotkanie z lektorem niewiele różni się od zwykłej rozmowy przy kawie ze znajomym. Wszyscy nasi lektorzy to przemiłe osoby. Każdy miał kiedyś nauczyciela, który stał nad nami z linijką i upominał – gwarantuję, że nasze spotkania tak nie wyglądają! Dla potwierdzenia zachęcam do obejrzenia ostatniego live’a na Facebooku z naszą lektorką Panią Beatą (można go obejrzeć TUTAJ). W rozgrzewkach nie chodzi nam o ocenianie, ale o ułatwianie pracy naszym Opiekunom.

Czyli nie ma ocen i dziennika? :)

Broń Boże! Nie ma ocen i dziennika. Nie ma też żadnych sprawdzianów. Spotkania odbywają się w przyjemnej atmosferze. Opiekunowie, którzy wzięli udział w rozgrzewkach mówią, że było warto, bo czują różnicę. Wiele kwestii językowych, których wcześniej nie rozumieli, stało się łatwiejszych po spotkaniu z lektorem.

Dlaczego według Ciebie warto wziąć udział w rozgrzewce?

Chcemy, żeby nasi Opiekunowie z podstawowym poziomem języka poczuli się pewniej. Żeby mieli możliwość przypomnienia sobie najważniejszych zwrotów i „rozgrzali się językowo”, zanim zaczną pracę w Niemczech. Na rozgrzewce mogą sprawdzić, jak wychodzi im mówienie i skorzystać z rad profesjonalnego lektora. Dzięki temu potem na miejscu jest im łatwiej. Jeśli jest możliwość, żeby w jakiś sposób ułatwić sobie pracę, to naprawdę warto.

Julita wiem, że znasz język niemiecki. Czy polecisz swoje sposoby na ćwiczenie języka?

Mogę doradzić 3 sposoby. Po pierwsze: dużo słuchać. Nawet jeśli się nie rozumie języka, warto włączyć sobie radio czy telewizję po niemiecku i słuchać np. podczas gotowania. Po drugie: uczyć się słówek. Niekoniecznie od razu 100, ale np. każdego dnia poznawać 2-3 słówka związane z życiem codziennym takie jak: kawa, herbata, chleb. Można sobie też przywieszać karteczki ze słówkami na sprzętach np. na lodówce czy czajniku.

A trzeci sposób?

Trzecia rzecz to oczywiście: nie bać się mówić. Myślimy sobie: „Nie powiem, bo na pewno zrobię błąd” i tak dalej. Nieważne. Proszę się nie przejmować. Jeśli powiemy coś źle, to ktoś nas poprawi i następnym razem będziemy mówić lepiej. Nie od razu będziemy rozmawiać o polityce czy najnowszych filmach. To nie oznacza, że przez kilka lat nie można w ogóle nic mówić po niemiecku. Jeśli ktoś mówi: „Kali jeść, Kali pić” – to rozumiemy, czego chce Kali. Nie jest ważna poprawna odmiana. Najważniejsze, żeby przekazać informację.

Dziękuję za rozmowę!

Ja również dziękuję i serdecznie zapraszam wszystkich chętnych opiekunów do korzystania z rozgrzewki językowej, podczas której m.in. można poćwiczyć mówienie po niemiecku.

Zamów bezpłatne połączenie →