24 sierpnia o 19:00 odbył się otwarty webinar dla Opiekunów!
Nasze Webinaria kierujemy zarówno do zawodowych Opiekunów osób starszych, jak i do wszystkich osób na co dzień zaangażowanych w opiekę. W trakcie spotkania on-line porozmawialiśmy o wpływie zdrowej diety na kondycję mózgu z perspektywy Opiekuna, a także Podopiecznego.
Jakie tematy omówiono?
Co lubi jeść Twój mózg oraz co lubi jeść mózg Podopiecznego?
Rozmawiano o tym, jakie składniki powinna zawierać dieta wspomagająca pracę mózgu. Poruszono temat tego, w jaki sposób „karmić” nasz mózg, aby móc się łatwiej koncentrować, szybciej zapamiętywać informacje oraz jak najdłużej utrzymać sprawność umysłu. Skupiono się również na produktach, które dla naszego mózgu wyrządzają dużo szkody.
Suplementacja – dlaczego jest tak ważna i jak prawidłowo się suplementować, aby Twój mózg był w dobrej kondycji?
Suplementy, czyli uzupełnienie diety, mają wspomagać pracę naszego mózgu. Rozmawiano o naturalnych suplementach dla funkcjonowania mózgu oraz podano przykłady dostępnych na rynku suplementów.
Odwodnienie – dlaczego tak ważne jest nawadnianie organizmu oraz jak negatywny wpływ na nasz mózg ma odwodnienie?
Czy wiesz, że nawet lekkie odwodnienie oddziałuje negatywnie na pamięć krótkotrwałą, logiczne myślenie i inne procesy kognitywne? Niedobór wody może być przyczyną problemów w funkcjonowaniu procesów myślowych. Brak wody ma negatywne skutki zarówno przy pracy umysłowej, jak i fizycznej. Rozmawiano o tym, co dzieje się z mózgiem, gdy pijemy za mało wody, a także omówiono nietypowe sygnały odwodnienia, których nie wolno lekceważyć.
Webinar prowadzony był przez naszych ekspertów z Biura Medycznego ATERIMA MED.
Poznaj sylwetki ekspertów prowadzących webinar otwarty:
mgr Iwona Przybyło
Pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem i Dyrektor Biura Medycznego Zarządzania Jakością i Wiedzą. Ukończyła Wydział Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz specjalizację Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Jest również dyplomowanym terapeutą zajęciowym, coachem i trenerem. Od lat angażuje się w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych Opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Każdego dnia wspiera Opiekunów ATERIMA MED podczas dyżurów pielęgniarskich. Udziela praktycznych porad dotyczących opieki, szczególnie w zakresie chorób neurodegeneracyjnych. Na co dzień pracuje również w szpitalu. Wierzy, że wiedza w połączeniu z doświadczeniem to niezbędne elementy do tego, aby lepiej opiekować się Podopiecznymi.
mgr Dagmara Lech
Pielęgniarka, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego oraz w trakcie dwóch szkoleń specjalizacyjnych – opieki długoterminowej i pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. Posiada ponad 8 letnie doświadczenie w pracy z pacjentem. Aktualnie pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie w Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii. Zawodowo pasjonuje się leczeniem ran i wprowadzaniem nowoczesnych technologii do pracy z pacjentem.
Partnerem merytorycznym wydarzenia była Akademia Opiekunów odpowiedzialna za realizację programu edukacyjnego Profesjonalni w opiece. Organizatorem spotkania on-line była ATERIMA MED Zaopiekowani.