ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Zapracuj na godną emeryturę!

  • Każda osoba zatrudniona lub prowadząca działalność gospodarczą podlega systemowi emerytalnemu, nad którym czuwa Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w związku z czym składki na ubezpieczenie społeczne są odprowadzane od jej dochodów.
  • Wysokość emerytury jest determinowana przez różne czynniki, w tym przez wysokość dochodów podlegających opodatkowaniu oraz przez okres przepracowany w pracy zawodowej.
  • Podejmowanie działań zawodowych bez zawartej umowy nie wlicza się do okresu składkowego, w efekcie czego czas spędzony na takim zleceniu nie uprawnia do emerytury. Dlatego bardzo istotne jest podejmowanie legalnych zleceń i zawieranie umów. 

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, większość z nas nie wie, jaką emeryturę otrzyma, od czego będzie ona zależeć oraz co zrobić, by była wyższa. Nie zdajemy sobie również sprawy z tego, że po osiągnięciu wieku emerytalnego możemy w ogóle nie dostać emerytury.

W Polsce system emerytalny oparty jest na powszechnym ubezpieczeniu społecznym, prowadzonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Każda osoba zatrudniona lub prowadząca działalność gospodarczą automatycznie podlega temu systemowi i składki na ubezpieczenia społeczne są odprowadzane od jej dochodów.

Osoby będące już na emeryturze często narzekają na jej wysokość. Warto zawczasu sprawdzić, jakiej kwoty można się spodziewać. Ponadto gdy jesteś już na emeryturze, wciąż możesz pozostać osobą czynną zawodowo, co znacząco wspomoże Twój budżet. Masz niezbyt wysoką emeryturę i potrzebujesz do niej dorobić? Możesz zaopiekować się seniorem w Niemczech. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Od czego zależy wysokość emerytury?

Otrzymanie emerytury w Polsce zależy od spełnienia określonych warunków, w tym:

  • Wiek emerytalny - obecnie ustalony na 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
  • Minimalny okres składkowy - aby kwalifikować się do emerytury, dana osoba musi przepracować odpowiedni minimalny okres składkowy. Obecnie wynosi on 25 lat pracy dla kobiet oraz 30 lat pracy dla mężczyzn.

Wysokość emerytury zależy od kilku czynników, w tym od wysokości zarobków podlegających składkom oraz od liczby lat przepracowanych. Do 1989 roku każdemu obywatelowi należało się świadczenie emerytalne. System dawał niewiele, ale za to traktował wszystkich równo. Wiele osób  uważa, że prawo do emerytury należy mu się dzisiaj tak samo, jak należało się naszym rodzicom czy dziadkom. Jednak dzisiaj na emeryturę musimy sobie zapracować. A konkretnie – uskładać na nią.

Wysokość naszej emerytury będzie zależała od uzbieranego przez nas tzw. kapitału początkowego. Warto jest więc wiedzieć, jak przedstawia się on w Twoim przypadku. Od 2009 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca emerytury zgodnie z zasadą – ile nazbierasz, tyle dostaniesz. ZUS sumę zgromadzonych środków dzieli przez statystyczną długość życia. W ten sposób otrzymuje kwotę, którą będzie wypłacał co miesiąc w formie emerytury.

Czym dokładnie jest kapitał początkowy? Jak podaje rządowa strona: „To odtworzona kwota składek na ubezpieczenie emerytalne, które zostały opłacone przez ciebie albo twojego płatnika składek przed 1 stycznia 1999 roku. Kapitał początkowy nie jest świadczeniem wypłacanym przez ZUS. Jego wysokość ma wpływ na wysokość twojej emerytury” [źródło: www.gov.pl] 

Kto może mieć ustalony kapitał początkowy?

Osoby, które urodziły się po 31 grudnia 1948 roku lub ten, kto pracował przed 1 stycznia 1999 roku i miał opłacane składki na ubezpieczenie społeczne, na przykład przez pracodawcę.

ZUS ustali kapitał początkowy także dla osoby, która urodziła się przed 1949 rokiem – jeśli spełnia WSZYSTKIE następujące warunki:

  • osiągnęła powszechny wiek emerytalny po 31 grudnia 1998 roku,
  • złożyła pierwszy raz wniosek o emeryturę z tytułu ukończenia powszechnego wieku emerytalnego po 2008 r. i o obliczenie według nowych zasad,
  • ma okresy składkowe i nieskładkowe – co najmniej 20 lat (kobieta) albo co najmniej 25 lat (mężczyzna), - okresy nieskładkowe nie mogą przekroczyć 1/3 okresów składkowych (nie dotyczy to okresu opieki nad dzieckiem),
  • po tym jak osiągnęła powszechny wiek emerytalny kontynuowała pracę i była objęta ubezpieczeniami emerytalnym i rentowymi.

Aby ustalić kapitał początkowy należy złożyć do swojego oddziału ZUS druk ZUS Kp-1 (wniosek o ustalenie kapitału początkowego). Podajemy w nim nazwy zakładów pracy, okresy pozostawania bez pracy czy pobierania zasiłku dla bezrobotnych. Jako załączniki przydadzą się świadectwa pracy i wszelkie zaświadczenia, będące potwierdzeniem zatrudnienia. Druk można pobrać tutaj.

Praca "na czarno" obniża szanse na emeryturę - dlaczego warto wyjeżdżać na legalne zlecenia?

Praca na czarno (lub jak niektórzy mówią „prywatnie”) zalicza się do tzw. okresów nieskładkowych. Osoby, które przez kilka lat nie pracowały lub pracowały na czarno, nie mogą liczyć na żadne wsparcie ze strony ZUS. Mogą nawet w ogóle nie otrzymać emerytury lub mieć bardzo niskie świadczenia – zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

W  obecnym systemie emerytalnym państwo pomaga tylko tym osobom, które przepracowały ponad 20 lat, lecz nie wypracowały sobie wystarczających środków na swoim koncie emerytalnym. Osobom takim przyznawany jest zasiłek emerytalny. Emerytom, którzy nie przepracowali legalnie minimalnego stażu pracy, państwo nie dopłaci do emerytury.

Jesteś już na emeryturze, ale brakuje Ci środków na Twoje potrzeby? Pamiętajmy, że osoby będące na emeryturze, które chcą być nadal czynne zawodowo, mogą skorzystać z naszego wsparcia. Działanie w branży opiekuńczej to wówczas świetne rozwiązanie. Rozpocznij z nami swoją drugą karierę! Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

 

Zamów bezpłatne połączenie →