ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?

„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy.

Niektórzy podopieczni wymagają transferu – konieczność ta pojawia się najczęściej w przypadku osób leżących lub z niedowładem kończyn. W listopadowym numerze magazynu Unter uns – zapytaliśmy opiekunów, czy transfer sprawia im problem. Aż 45% osób odpowiedziało, że „czasami tak”. To sporo! Dlatego też nie mogę zostawić tego tematu bez komentarza :)

Pani Regina opiekuje się 90-letnią seniorką, która jest częściowo sparaliżowana – podopieczna nie jest w stanie poruszać się samodzielnie. Ale jest na tyle sprawna, że można (i zaleca się!) zabieranie jej na spacery. To wymaga transferu, czyli przeniesienia podopiecznej z łóżka na wózek inwalidzki. Opiekunkę bolą plecy właśnie dlatego, że prawdopodobnie nieprawidłowo wykonuje transfer.

Jak uniknąć bólu i urazów kręgosłupa? Wielu opiekunów mnie o to pyta. Jest na to tylko jedna odpowiedź – nauka bezpiecznego transferu :)

Powiedziałam Pani Reginie, że dla kręgosłupa niebezpieczne jest dźwiganie na prostych nogach. Poleciłam jej też, by zadbała o odzież, w której przenosi podopieczną. Strój musi być wygodny i nie może krępować ruchów. Płaskie buty z gumową podeszwą to podstawa. Zanim wykonamy transfer, sprawdźmy też otoczenie – czy na podłodze nie leżą kapcie, o które można się potknąć. Przed rozpoczęciem czynności związanych z transferem, ustawmy się jak najbliżej seniora. Powiedzmy mu, co zamierzamy zrobić. Starajmy się unikać przyjmowania niewygodnych pozycji i nienaturalnego napinania ciała, np. skręcania tułowia przy podnoszeniu. Złapmy podopiecznego mocno, za pomocą stabilnego chwytu. Pamiętajmy o odpowiedniej postawie. Stańmy lekko w rozkroku, na ugiętych nogach w kolanach i jedną nogę wysuńmy lekko do przodu. Łóżko podopiecznego powinno znajdować się na wysokości miednicy opiekuna.

Tyle opisu – a jak to wygląda w praktyce? Poleciłam Pani Reginie film instruktażowy na platformie Akademii Opiekunów, gdzie pokazuję transfer podopiecznego z łóżka na wózek. Polecam również rozszerzoną wersję moich wskazówek, którą znajdziecie TUTAJ.

005

Jeśli macie problemy z transferem – zadzwońcie do nas. Przez telefon postaramy się wyjaśnić, jak wykonywać go poprawnie i odpowiemy na wszystkie Wasze pytania! :) Czekamy na Was podczas dyżuru pielęgniarek od poniedziałku do piątku. Numer telefonu znajdziecie w Liście wyjazdowym, a więcej o naszym dyżurze przeczytacie TUTAJ.

Pozdrawiam Was ciepło!
Iwonka Przybyło

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej  »

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej  »

Najpopularniejsze wpisy

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy. więcej »
2022-12-20
Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?
„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić? więcej »
2021-05-17
Senior siada przed talerzem z posiłkiem i nie chce jeść. Co zrobić?
„Pani Iwonko, co mam robić, kiedy mój senior w ogóle nie chce jeść?” – usłyszałam w słuchawce telefonu. Po głosie poznałam, że Pani Ania była bardzo zmartwiona. więcej »
2019-10-21

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →