ATERIMA MED to pewna, legalna i bezpieczna firma – jesteśmy na rynku od 2011 roku
Ponad 100 000 razy! Na tyle zleceń wyjechali z nami nasi Opiekunowie przez ponad 10 lat.
Wypłacamy wynagrodzenie zawsze na czas – zgodnie z umową i wcześniejszymi ustaleniami.
Na 78% wszystkich naszych ofert wyjeżdżają ci sami, zadowoleni Opiekunowie. Znajdź swoją stałą ofertę!
Jesteśmy firmą nr 1 w branży opiekuńczej według rankingu firm na portalu opiekunki24.pl.
9,7/10 – nasza ocena wśród polecających nas Opiekunów. Dołącz do grona zadowolonych Opiekunów – sprawdź nasze oferty!
W naszej codziennej pracy kierujemy się mottem: „zaopiekuj się naszym Podopiecznym, a my zaopiekujemy się Tobą”.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do bezpłatnych webinarów „Profesjonalni w opiece" z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad osobami starszymi.
Zapewniamy stałą i indywidualną opiekę Koordynatora.
Nasi Opiekunowie mogą korzystać z nieodpłatnych i indywidualnych porad prawnych.
Organizujemy przejazd w obie strony i zapewniamy bezpieczną podróż ATERIMA Busem od drzwi do drzwi.
Zapewniamy wsparcie psychologiczne przez telefoniczne konsultacje z psychologiem.
Nasi Opiekunowie mają dostęp do wsparcia językowego przez indywidualne konsultacje z lektorem języka niemieckiego oraz kursy językowe.
Zapewniamy wsparcie merytoryczne przez telefoniczne konsultacje w zakresie opieki z Ekspertami Biura Medycznego ATERIMA MED.
Ubezpieczamy każdego Opiekuna prywatnym ubezpieczeniem medycznym, które uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie Niemiec i Polski.
Mamy sprawdzone oferty – aktualizujemy status oferty każdorazowo ze zmiennikami.
Mamy zlecenia w atrakcyjnych regionach Niemiec – sprawdź nasze oferty!
Mamy blisko 1000 sprawdzonych ofert – pomagamy dopasować je do preferencji Opiekuna.
Do grona Opiekunów ATERIMA MED dołączył właśnie kolejny Opiekun – dziękujemy za zaufanie.
Teraz nasze oferty przegląda 17 osób. Sprawdź dostępne zlecenia i zarezerwuj najlepsze dla siebie.
W tej chwili nasi Koordynatorzy potwierdzają oferty z 23 Opiekunami.
Dziś zlecenie w Niemczech rozpoczyna aż 64 Opiekunów.
image/svg+xml

Pani Greta wzdryga się, gdy opiekunka do niej podchodzi

„Pani Greta to spokojna i sympatyczna kobieta, ale jest jedna rzecz, która nie daje mi spokoju. Już drugą noc przez to nie śpię” – zwierzyła mi się Pani Marysia. Opiekunka właśnie dotarła na nowe zlecenie do Essen. Jej podopieczna – Pani Greta choruje na demencję i serce. Ma 80 lat, jest cicha, spokojna i zazwyczaj pogodna. Byłam ciekawa, co takiego się dzieje, że opiekunka aż tak martwi się o Panią Gretę.

Okazało się, że podopieczna wzdryga się, kiedy Pani Marysia do niej podchodzi. „Jej oczy wyglądają, jakby się czegoś bała, a ja przecież nie chcę jej zrobić krzywdy. Co robię nie tak?” – zastanawiała się Pani Marysia. Działo się tak, podczas codziennych czynności np., gdy opiekunka wchodziła do pokoju z herbatą lub jakąś przekąską.

Wyczułam, że ta sytuacja bardzo smuci Panią Marysię. Opiekunka bała się też, że podopieczna może jej nie lubić i stąd taka reakcja. Rozumiem Panią Marysię – każdy czułby się tak w podobnej sytuacji.

Od razu uspokoiłam opiekunkę, że zachowanie jej podopiecznej nie zależy od tego, czy Pani Greta ją polubiła. Osoby, które cierpią z powodu demencji często są lękliwe. Wiąże się to z tym, że mózg jest niewydolny. Niestety podopieczna być może nie rozpoznaje Pani Marysi i nie wie, że jest jej nową opiekunką. Dlatego też staje się niespokojna. „A już myślałam, że Pani Greta mnie po prostu nie lubi!” – Pani Marysi wyraźnie ulżyło :)

Poradziłam Pani Marysi, żeby starała się nie podchodzić do podopiecznej z tyłu. Dlaczego? Pani Greta ma demencję i może nie widzieć, kto do niej mówi, gdy opiekunka znajduje się poza zasięgiem wzroku. Jeśli znajdziemy się w podobnej sytuacji, możemy zrobić też prostą, ale skuteczną rzecz. Pukajmy delikatnie w drzwi lub ścianę, kiedy wchodzimy do pomieszczenia, gdzie znajduje się podopieczny.

Poradziłam jeszcze Pani Marysi, żeby po wejściu do pomieszczenia zawsze powoli zbliżała się do Pani Grety, potem podawała jej rękę, a na końcu przywitała się słowami: „Dzień dobry, jestem Maria i jestem pani opiekunką”. Tę czynność możemy powtarzać za każdym razem, kiedy będzie taka potrzeba.

Pamiętajmy, że opiekując się osobami cierpiącymi na demencję, musimy zrobić wszystko, co możliwe, żeby podopieczny czuł się bezpiecznie. Jeśli trzeba będzie za każdym razem się przedstawiać – naprawdę warto to zrobić dla dobra podopiecznego. Dla nas to prosta rzecz, a dla osoby z demencją, może robić ogromną różnicę. Po prostu podopieczni przestaną się bać, a to jest najważniejsze.

Mam nadzieję, że Pani Marysia da mi znać w najbliższym czasie, jak aktualnie wygląda sytuacja na miejscu :) 

A Wam zdarzają się podobne problemy? A może macie inny kłopot i mogłabym Wam pomóc? Napiszcie w komentarzu! :)

Zapraszam Was też do kontaktu w ramach mojego dyżuru pielęgniarskiego – codziennie od poniedziałku do piątku. Numer telefonu znajdziecie w Liście wyjazdowym. Więcej o dyżurze przeczytacie TUTAJ.

 

Pozdrawiam Was ciepło! 

Iwonka Przybyło

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej  »

O autorce

Pielęgniarka Iwona Przybyło
Pielęgniarka Iwona Przybyło
O autorce
Pielęgniarka Iwona Przybyło
Nazywam się Iwona Przybyło, jestem pielęgniarką i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów. Każdego dnia podczas dyżurów pielęgniarskich wspieram Opiekunów ATERIMA MED. Na co dzień pracuję również w szpitalu. czytaj więcej  »

Najpopularniejsze wpisy

Plecy opiekuna w potrzebie! Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?
„W krzyżu mnie rwie”, „Pani Iwonko, plecy mi wysiadają” – powtarzała Pani Regina. Problem z bólem pleców to poważna sprawa. Gdy boli, opiekunka nie może wywiązywać się z obowiązków. A co najważniejsze – cierpi na tym jej zdrowie. Dziś podzielę się z Wami wskazówkami, jak zadbać o swoje plecy. więcej »
2022-12-20
Podopieczny z demencją chodzi za opiekunem krok w krok. Co zrobić?
„Seniorka wszędzie za mną chodzi jak cień. Denerwuje się, gdy pójdę na chwilę do łazienki” – opowiadała Pani Bożenka. Opiekunka zajmuje się 84-letnią panią Agnes. Zachowanie podopiecznej jest dla opiekunki uciążliwie. Czy można temu jakoś zaradzić? więcej »
2021-05-17
Senior siada przed talerzem z posiłkiem i nie chce jeść. Co zrobić?
„Pani Iwonko, co mam robić, kiedy mój senior w ogóle nie chce jeść?” – usłyszałam w słuchawce telefonu. Po głosie poznałam, że Pani Ania była bardzo zmartwiona. więcej »
2019-10-21

Dodaj komentarz

Zamów bezpłatne połączenie →